predseda a Kassa Megyei A megye Önkormányzat Elnöke Rastislav Trnka

38 éves vagyok, öt évvel ezelőtt én lettem Szlovákia legfiatalabb ispánja. Ez idő alatt a csapatomnak és nekem sikerült a megyét számos területen előrelépésre bírni, amelyeket örömmel mutatok be Önöknek. Jobboldali politikus vagyok, az önkormányzati politikában szerzett tapasztalataimnak köszönhetően ismerem az önkormányzati folyamatokat. A megyei önkormányzatok a hatáskörök széles skálájával rendelkeznek, az utak és hidak kezelésétől és karbantartásától kezdve a középfokú oktatáson át a szociális szolgáltatásokig, a tömegközlekedésig, a regionális fejlesztésig, az egészségügyig, a kultúráig és a turizmusig. Közel állnak a polgárokhoz, így gyorsabban és hatékonyabban tudják ezeket a szolgáltatásokat nyújtani. Erre is törekedtünk a megyében a mostani választási időszakban. Mivel egy megkezdett munka elől nem szokás elfutni, úgy döntöttem, hogy újra indulok a választók bizalmáért. Megvan a vízióm, a szükséges energia és egy terv, de ami a legfontosabb, rendelkezem az eredményekkel, amelyek a döntő különbséget jelentik.

Olvass tovább
oprava összesen közel 700 km cesta utat javítottunk meg A megye a megyében
100 zöld zelen intézkedést hajtottunk végre
5 000 000 euró kultura a kulturális innovációkra
Évente 15 millió euróval több skola iskolafejlesztésre

Áttekintés mindazokról a fontos dolgokról, amelyeket ebben a választási időszakban (2017-2022) sikerült elérnünk.

A vízióm vizia A választási program programom

Olvass
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
21 hours ago
Rasťo TRNKA

3,2,1 … ideme na to! V Košickom kraji 🎬natáčame seriál - Míša v Košiciach, ktorý podporujeme z našej Filmová kancelária Košického kraja // Košice Region Film O. Bude to pecka!

#kosickysamospravnykraj #rozhybanykraj
... See MoreSee Less

3,2,1 … ideme na to! V Košickom kraji 🎬natáčame seriál - Míša v Košiciach, ktorý podporujeme z našej Filmová kancelária Košického kraja // Košice Region Film Office. Bude to pecka! #kosickysamospravnykraj #rozhybanykraj

Comment on Facebook

Súper. Veľmi ma to teší. Košice sú veľmi krásne mesto, tak je potrebné ho zviditeľniť čím viac.

1 day ago
Rasťo TRNKA

80. VÝROČIE SNP - PRIPRAVUJEME VEĽKOLEPÉ OSLAVY. POĎTE OSLÁVIŤ SPOLU S NAMI

Na históriu nesmieme zabúdať. Práve tá nám ukazuje, že by sme hlavne mali všetci držať pokope. Dáva nám varovný prst, aby sa už minulosť nikdy neopakovala. V auguste, to už bude 8️⃣0️⃣ rokov od Slovenského národného povstania.

Pri tejto príležitosti v našom Východoslovenské múzeum v Košic bude od 23.8.2024 do 8.5.2025 dočasná expozícia, ktorá bude symbolizovať koniec 2. svetovej vojny 🪖v Európe. Bude pripomínať historický kontext a význam povstania pre dejiny slovenskej svojbytnosti.

Návštevníci sa budú môcť tešiť na originály i repliky dobových predmetov, výstroja a výzbroje bojujúcich strán. A nezabudnite! 29.8.2024 sa pri tejto príležitosti všetci stretneme v Dargovskom priesmyku, aby sme si tento deň všetci spoločne pripomenuli.

#kosickysamospravnykraj #rozhybanykraj #SNP
... See MoreSee Less

80. VÝROČIE SNP - PRIPRAVUJEME VEĽKOLEPÉ OSLAVY. POĎTE OSLÁVIŤ SPOLU S NAMI Na históriu nesmieme zabúdať. Práve tá nám ukazuje, že by sme hlavne mali všetci držať pokope. Dáva nám varovný prst, aby sa už minulosť nikdy neopakovala. V auguste, to už bude 8️⃣0️⃣ rokov od Slovenského národného povstania. Pri tejto príležitosti v našom Východoslovenské múzeum v Košiciach bude od 23.8.2024 do 8.5.2025 dočasná expozícia, ktorá bude symbolizovať koniec 2. svetovej vojny 🪖v Európe. Bude pripomínať historický kontext a význam povstania pre dejiny slovenskej svojbytnosti. Návštevníci sa budú môcť tešiť na originály i repliky dobových predmetov, výstroja a výzbroje bojujúcich strán. A nezabudnite! 29.8.2024 sa pri tejto príležitosti všetci stretneme v Dargovskom priesmyku, aby sme si tento deň všetci spoločne pripomenuli. #kosickysamospravnykraj #rozhybanykraj #snpImage attachmentImage attachment

Comment on Facebook

od kedy do kedy bude tá dočasná expozícia? Máte tam zlé to rozmedzie

Prečo sa zabúda na pamätník v Skároši ? Veď Košice boli oslobodené postupom vojsk práve odtiaľ, cez Valaliky a Barcu. Nie cez Dargovský priesmyk. Pritom o boji cez Dargovský priesmyk je dodnes veľmi veľa nejasností a pochybností.

2 days ago
Rasťo TRNKA

SPÁJAME SILY - UŽ ČOSKORO NÁS ČAKAJÚ NOVINKY V CESTOVANÍ

Cestovanie na východnom Slovensku prechádza zásadnou zmenou. Košický samosprávny k spolu s Prešovský samosprávny k a IDS Výcho prinášajú novinky pri cestovaní, ktoré začnú platiť už 1. augusta 2024. Ide o tzv. zónovú tarifu. Čo to však znamená pre vás, ktorí využívate autobusovú dopravu❓

👉 Nebudete si musieť kupovať lístky pri každom nástupe. Stačí, že vodičovi oznámite cieľ vašej cesty, prípade typ zľavy.
👉 Môžete si zakúpiť časové predplatné lístky, ktoré poznáte z mestskej hromadnej dopravy. Urobiť tak môžete v zákazníckom centre alebo v e-shope. Buď na zóny, ktorými cestujete pravidelne, alebo na územie celého východného Slovenska.

Jednoduchý príklad: Ak budete 🚌cestovať napríklad z Bardejova do Košíc, s prestupom v 🚏Prešove s prestupným lístok cez dopravnú kartu, vás vyjde cesta 4€. Ak si však kúpite lístok v každom autobuse zvlášť, zaplatíte 6,50€.
A to sa oplatí, čo myslíte?

#kosickysamospravnykraj #rozhybanykraj
... See MoreSee Less

SPÁJAME SILY - UŽ ČOSKORO NÁS ČAKAJÚ NOVINKY V CESTOVANÍ Cestovanie na východnom Slovensku prechádza zásadnou zmenou. Košický samosprávny kraj spolu s Prešovský samosprávny kraj a IDS Východ prinášajú novinky pri cestovaní, ktoré začnú platiť už 1. augusta 2024. Ide o tzv. zónovú tarifu. Čo to však znamená pre vás, ktorí využívate autobusovú dopravu❓ 👉 Nebudete si musieť kupovať lístky pri každom nástupe. Stačí, že vodičovi oznámite cieľ vašej cesty, prípade typ zľavy. 👉 Môžete si zakúpiť časové predplatné lístky, ktoré poznáte z mestskej hromadnej dopravy. Urobiť tak môžete v zákazníckom centre alebo v e-shope. Buď na zóny, ktorými cestujete pravidelne, alebo na územie celého východného Slovenska. Jednoduchý príklad: Ak budete 🚌cestovať napríklad z Bardejova do Košíc, s prestupom v 🚏Prešove s prestupným lístok cez dopravnú kartu, vás vyjde cesta 4€. Ak si však kúpite lístok v každom autobuse zvlášť, zaplatíte 6,50€. A to sa oplatí, čo myslíte? #kosickysamospravnykraj #rozhybanykrajImage attachmentImage attachment+6Image attachment

Comment on Facebook

aký je link na e-shop? ďakujem

Načítať ďalšie